Fokker Aerostructures

Turvaline ja mugav andmehaldus oli ettevõttele Fokker Aerostructures väga oluline

Fokker Aerostructures on kergete õhusõidukite tarindite konstrueerimise, arenduse ja tootmise asjatundja ning uute materjalide, nagu Glare® ja termopehmenevad komposiidid, rakendamise teerajaja lennundustööstusele.

Ettevõte konstrueerib ja toodab terviklikke sabasid ning liikuvaid tiivaosi kommerts- ja sõjaväelennukitele selliste klientide nimel, nagu Boeing, Airbus ja Lockheed Martin. Eesmärgiga panustada läbi väikesema kulu ja massi majanduslikke ja tehnoloogilisi eeliseid pakkuvate uute materjalide tehnoloogilisse arendusse loob Fokker Aerostructures innovatiivseid töövõrgustikke oma klientide, tarnijate ning uurimisinstituutidega ja ka oma erialaprofessionaalidega paljudes filiaalides, sh Hollandis, Rumeenias, USA-s ning nüüd ka Mehhikos. Fokker Aerostructures on ettevõtte Fokker Technologies Holding B.V. allasutus.

Struktureerimata andmete salvestamiseks oma filiaalides kasutas Fokker Aerostructures erinevaid DAS-, NAS- ja SAN-lahendusi, mida varundati lintidega. Asutuse andmemahtude kasvu tõttu otsustas ettevõte 2005. aastal leida uue lahenduse, milleks kujunes mitmete uute andmesalvestussüsteemide rakendamine.

„Kui me seda lahendust juurutama hakkasime, siis eeldasime, et andmemaht kasvab aastas umbes 50 kuni 60 protsenti,” selgitab Hans Kuiper, Fokker Aerostructuresi IT-nõukogu juhataja. „Aga peatselt selgus, et kasv on hoopis 100 ja 120 protsendi vahel!Selle kiire kasvu tõttu pidime tõdema, et me ei pea ainult lahendust välja vahetama, vaid valima ka salvestuskontseptsiooni, mis ka edaspidi meie arenguga hakkama saaks.”

Intelligentse otsuse tegemiseks võttis Fokker Aerostructures oma olemasoleva salvestuskeskkonna uurimise alla. „See koosnes suurest hulgast eri failiserveritest, nii et andmed olid jagunenud erinevatesse paikadesse meie infrastruktuuri piires,” kirjeldab Henk Smit, Fokker Aerostructuresi infohalduse juht. „See tähendas seda, et ülevaade ei olnud piisav. Tahtsime keskset lahendust, mis annaks selge ülevaate kogu asutuse andmehalduse kohta.”

Aastal 2006 alustas Fokker Aerostructures valimistoimingut, võrreldes erinevaid andmesalvestuslahendusi. Lahenduse peamisteks nõudmisteks oli selle töökindlus ja vastupidavus, ent üle kõige paindlikkus; innovatiivsele ettevõttele on kiirelt skaleeritav andmesalvestuse keskkond ülioluline.

„Lennundustööstuses toimuvad arengud meeletu tempoga,” selgitab Hans Kuiper. „Nii tagame meie kergete õhusõidukite tarindite (lennukiosad) jätkuva innovatiivsuse ja selle, et Fokker Aerostructuresi toetavate andmete maht võib sama kiiresti edasi kasvada. Lisaks paindlikule salvestuskeskkonnale vajame pidevalt uusi tehnoloogiaid, et andmemahu kasvu lihtsamini majandada. Selliseid teadmisi ei ole võimalik ettevõttesiseselt leida, seega tuleb kasutada spetsialiseerunud tarnija abi. Niisiis ei otsinud me ainult töökindlat ja paindlikku lahendust, vaid üle kõige teenusepakkujat, kes meid igapäevaselt asjatundliku nõu ja toega varustaks.”

Valimistoimingu ajal jäi üks lahendustest Fokker Aerostructuresile silma — PROACT.

Uurige edasi. Laadi alla PDF.