Oulu infotehnoloogia

Oulu kasutab nüüd Proacti pilveteenuseid

Mõni aasta tagasi teatas vaid 41% Soome suurematest organisatsioonidest ja ettevõtetest, et nad kasutavad virtualiseerimist. Nüüd on see näitaja tõusnud üle 68%. Selle grupiga on liitunud ja kommunaalettevõte Oulun Tietotekniikka (OTT): see pakub tööjaamade virtualiseerimist Proacti ja VMware'i lahendustega.

Taustalooks pole midagi vähemat kui naabervaldade liitmine Ouluga. 2013. aastal moodustavad Haukipudas, Kiiminki, Oulu, Oulunsalo ja Yli-li liitvalla. Uus Oulu vald luuakse 01.01.2013.

Enne kõike seda tuleb aga alustada ettevalmistustega. Ühinenud vallad hakkavad saama IT-teenuseid alates 2011. aasta lõpust uue Oulu valla nõuetele vastavalt. Selleks kasutatakse tööjaamade ja serverite virtualiseerimislahendusi.

Proact valiti välja suure asjatundlikkuse je konkurentsitu hinna-kvaliteedi suhte tõttu.

„Suured kogemused VMware'i virtualiseerimislahenduste alal ning võime konkureerida pakkumiste hinna osas kallutas meie valiku Proacti poole. Saime kvaliteetse ja usaldusväärse partneri, mis oli projekti edukaks läbiviimiseks enam kui vajalik,” naeratab süsteemihaldur Marko Niskala OTT-ist.

„Pakume OTT-ile tööjaama virtualiseerimise lahendust VMware View Premier. Sellega on Windowsi töölaud kasutatav üle võrgu, olenemata kasutaja lõppseadmest ja asukohast. See on võrreldamatu funktsioon,” teatab müügijuht Kimmo Nurmivuori Proactist.

„Teenust pakutakse privaatsest pilvest, mis asub meie enda andmekeskuses. See ehitati, kasutades serveri virtualiseerimistehnoloogiat VMware vSphere koos töökindla serveri ja andmesalvestussüsteemidega,” jätkab Niskala OTT-st. See projekt on märkimisväärne ka majanduslikult.

„Tegemist on neljaaastase raamkokkuleppega, mille väärtus on lepinguperioodil umbes 1,2 miljonit eurot,” kinnitab Niskala. Marko Niskala sõnutsi on projekt nüüd elluviimisjärgus. Kõige kriitilisem hetk saabub aasta lõpus, kui kasutajad hakkavad virtuaalseid tööjaamu kasutama.

Uurige edasi. Laadi alla PDF