TDC

Uks avatud pilvele: Proact, Cisco, NetApp ja EMC aitavad kahel TDC andmekeskusel säästa

TDC-l on üks neist tüüpilistest muredest vähem. Operaatori täielikult uuendatud andmekeskus sisaldab uhiuut andmesalvestuse süsteemi, mille trumbiks on äärmiselt kiire avariitaaste. Keskuse värske salvestussüsteemil on lisaks väga suurele kiirusele ka konkurentsivõimeline kulude tase. Kõigele lisaks on seal ka virtuaalmasinate ühendamisele keskendunud serverid.

Proact koos partneritega Cisco, NetApp ja EMC tegi selle ulatusliku andmekeskuse uuenduse teoks. TDC süsteemiarhitekt Calle Granfelt selgitab: „Proact koos oma partneritega pakkus meile kõrgkäideldavuse, kettaruumi dubleerimise kahte andmekeskusse ning suurema jõudluse.”

Kaks andmekeskus aga vaid üks salvestussüsteem

Hr Granfelt mainib tihti MetroClusterit. Mis see on? „MetroCluster on NetAppi põnev uus tehnoloogia, millega saab ühe salvestussüsteemi täiesti sünkroniseeritult jaotada kahte geograafiliselt eraldi asuvasse andmekeskusse.” TDC andmekeskuste virtuaalmasinad näevad MetroClusterit ühe kettasüsteemina. Lisaks saab samu teenuseid mõlemast andmekeskusest täita ilma katkestusteta. Ka hooldust, värskendusi ja teste saab katkestusteta läbi viia. Nii lihtsast keskuse haldusest võiks sagedamini kuulda.

Kuidas on varundusega?

Proacti müügijuht ja projekti eest vastutav isik Petri Heino räägib, et TDC andmeid varundatakse nüüd EMC dedubleerimistehnoloogiaga. See tähendab, et ebavajalikke kattuvaid varukoopiaid ei ole. Lisaks vähenevad loomulikult võrguliiklus ja kulud.

„Viimane uuendus puudutas servereid. Need varustati uhiuus UCS-i tehnoloogiaga,” ütleb Heino.

Uurige edasi. Laadi alla PDF